styly > etika > úspěchy >


Kung Fu Akademie Yulong dříve vyučovala pod starým názvem Moravská Asociace Hung Gar. Od října 2012 ale změnila jméno, aby zastřešila lépe rozrůstající se nabídku kurzů a stylů.

Škola se stále soustředí nejvíce na výuku tradičního jihočínského bojového umění Hung Gar (více o něm ve Stylech), ale rozrůstá se také o Tai Ji Quan stylu Chen, severní Shaolin a do budoucna i o styl Qi Xing Tang Lang, tedy Kudlanku sedmi hvězd. Proto je také v názvu slovo „akademie“, aby tak zastřešoval nabídku více stylů. Mimo tyto kurzy nabízíme samozřejmě také hodiny Sanda, tedy čínského zápasu. Jsme škola tradičního kung fu a proto je aplikace a sebeobrana na prvních místech našich učebních cílů.

Co se u nás můžete naučit?

  • teoretické základy tradičního kung fu
  • pěstní a zbraňové formy
  • sparingové formy
  • aplikace technik z forem
  • hodové, pákové a chinna techniky
  • drilová cvičení
  • tradiční posilovací a otužovací cvičení (lin gung)
  • čchi-kungová a meditační cvičení
  • základy tradiční čínské první pomoci
  • etiku a morální základy kung fu

Co naopak nevyučujeme

  • násilí, rvaní se
  • moderní wu shu
  • jakékoliv náboženství

Proč Yulong?

Yulong znamená v čínštině nefritový drak. Drak je symbolem štěstí, moudrosti a síly. Číňané věří, že sídlí na nebesích, nebo v moři a je také nositelem deště. Pro studenty bojových umění má drak velmi silný význam, dá se říct, že bdí nad všemi, kteří se rozhodli studovat kung fu. Mocnějšího, moudřejšího, ale také přísnějšího patrona byste těžko hledali. Nefrit byl ve staré Číně cennější než zlato a náležel císaři. Přisuzují se mu léčivé účinky a v čínské filozofii symbolizuje ušlechtilého člověka.

O historii školy

Naši školu založil a dodnes vede sifu Jiří Hauska. Vznikla v roce 1995 jako oddíl kung fu původně orientovaný na šaolinské imitační zvířecí styly a sportovní wushu. Působila v Brně pod TJ Sokol Brno – Tuřany a poté pod DDM Lesná. Na kvalitu výuky dohlížel sifu Robert Müller. Již od svého vzniku se aktivně účastní veřejného života pořádáním vystoupení na různých akcích (dětské dny, ZOO…).

Teprve později se škola obrací ke tradičnímu jihošaolinskému stylu Hung Gar. Od roku 2000 se vyučuje tento styl pod technickým dozorem sifu Kostase Tsoligkase a škola se stává členem Evropské federace Siu Lum Pai Hung Gar Kung Fu. Probíhají pravidelné semináře pro studenty i instruktory školy a to jak v Brně, tak v Athénách. Škola rovněž rozšiřuje svou působnost a otevírá pobočky na DDM Vyškov (funguje dodnes), v Jedovnicích a v Podomí (pro nedostatek instruktorů byly později uzavřeny). Prezentace školy na veřejnosti se rozšiřuje o účast instruktorů i studentů na soutěžích ČSFU a na exhibicích bojového umění (budoshow Brno, Moravské Budějovice, Pelhřimov…).

Od roku 2003 je škola oficiálně evidována jako neziskové sdružení a přesidluje se do Horních Heršpic do bývalého kulturního domu.

V roce 2007 škola následuje mistra Tang Tung Winga a stává se členem Tang´s International Hung Gar Kung Fu Association. S jeho pomocí a vedením předává svým studentům kompletní styl Hung Gar.

Během roku 2012 se pracuje na změnách v systémech výuky a obrazu školy. Do tohoto přerodu je zapojena velká část studentů a společnými silami vzniká na podzim Kung Fu Akademie Yulong, která bude lépe vyhovovat potřebám našich studentů a také nabízet i další styly, kterým se věnujeme již řadu let, tentokrát však pod jednou střechou akademie.

styly > etika > úspěchy >